Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 486 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Czakry - opis ogólny

czwartek, 12 lutego 2009 14:42
Skocz do komentarzy

Czakra to centrum energetyczne w ciele człowieka, które odpowiada za pobieranie, magazynowanie i przekazywanie energii niezbędnej do życia.

Poniżej znajdują się główne siedem czakramów, które wpływają w znaczący sposób nie tylko na nasze zdrowie, ale także na jakość naszego życia. Jeśli działają prawidłowo cieszymy się dobrym zdrowiem, tworzymy satysfakcjonujące związki, mamy interesującą pracę i wysokie zarobki.

Kiedy pojawiają się kłopoty ze zdrowiem lub inne smutne sytuacje, kiedy nie umiemy kochać, cieszyć się życiem, zarabiać pieniędzy, dogadać się z rodzicami lub dziećmi, rozwijać się twórczo, to bez wątpienia odbicie tej sytuacji znajdziemy w zaburzonym funkcjonowaniu czakr.

Oto siedem głównych czakramów:

Czakra podstawy
Czakra krzyżowa
Czakra splotu słonecznego
Czakra serca
Czakra gardła
Czakra trzeciego oka
Czakra korony

Umiejscowienie siedmiu czakramów w ciele fizycznym odpowiada głównym splotom nerwowym w danej części ciała.

Oprócz siedmiu podstawowych w naszym ciele występują również ważne, ale mniejsze czakramy. Znajdują się one w następujących punktach: po jednym z przodu każdego ucha, po jednym nad każdą piersią, jeden w miejscu gdzie stykają się obojczyki, po jednym na środku każdej dłoni, po jednym na podeszwie każdej stopy, po jednym za każdym uchem, po jednym nad każdą gonadą, jeden koło wątroby, jeden związany z żołądkiem, dwa ze śledzioną, po jednym za każdym kolanem, jeden w pobliżu grasicy i jeden w okolicy splotu słonecznego. Te czakramy mają tylko siedem centymetrów średnicy i znajdują się w odległości dwóch i pół centymetra od ciała.
Dwa mniejsze czakramy we wnętrzach dłoni pełnią bardzo ważną rolę przy uzdrawianiu.

Każdy czakram główny z przodu ciała ma swój odpowiednik z tyłu ciała i wspólnie uznaje się je za przedni i tylny aspekt czakramu.
Każdy z siedmiu czakramów ma siedem warstw, odpowiadających siedmiu warstwom pola aurycznego.

Widok poprawnie działającego czakramu przypomina wir. Wiry te są bardzo podobne do tych jakie spotykamy w rzekach, tornadach, cyklonach.

Otwarty koniec normalnego czakramu w pierwszej warstwie aury ma około piętnastu centymetrów średnicy i znajduje się około 2,5 centymetra od ciała.
Wszystkie czakramy główne, mniejsze i małe oraz punkty akupunkturowe są otworami, są otworami przez które energia wpływa i wypływa z aury.

Ważne jest, by otwierać czakramy i zwiększać przepływ energii, ponieważ im więcej energii pobieramy, tym jesteśmy zdrowsi. Chorobę wywołuje brak równowagi energetycznej albo zablokowanie przepływu energii. Innymi słowy, zakłócenia w przepływie energii w ciele człowieka prowadzą do choroby. Zniekształcają również nasze odczucia, uniemożliwiają pełnie doznań.

Każdy z pięciu zmysłów związany jest z określonym czakramem. Dotyk łączy się z czakramem pierwszym, słuch, węch i smak z piątym (gardło) a widzenie z szóstym (trzecie oko).

Czakramy ciała aurycznego mają trzy podstawowe funkcje:

1. Zasilanie energią każdego ciała aurycznego, a co za tym idzie, ciała fizycznego.

2. Rozwijanie określonych przejawów samoświadomości. Każdy czakram wiąże się z pewną funkcją psychiczną.

3. Przesyłanie energii pomiędzy poziomami aurycznymi.

Każdy poziom auryczny ma swój własny zestaw siedmiu czakramów głównych, odpowiadające sobie czakramy nakładają się na siebie. Jest to możliwe dlatego, że kolejne poziomy istnieją w coraz wyższych oktawach energii. Na przykład, dla czwartego czakramu istnieje w rzeczywistości siedem czakramów, każdy o wyższym paśmie częstotliwości niż jego poprzednik. Każdy czakram sięga głębiej w pole auryczne (do krawędzi danego poziomu aurycznego) i jest nieco szerszy od swojego poprzednika.
Energia jest przekazywana z jednego poziomu na drugi poprzez przejścia w wierzchołkach czakramów. U większości ludzi przejścia są zamknięte.

We wschodniej literaturze ezoterycznej każdy z czakramów zawiera określoną liczbę płatków. Po bliższym przyjrzeniu się, płatki te wyglądają jak małe wiry obracające się z bardzo wielką prędkością.

Czakra podstawy - 4 wiry
Czakra krzyżowa - 6 wirów
Czakra splotu słonecznego - 10 wirów
Czakra serca - 12 wirów
Czakra gardła - 16 wirów
Czakra trzeciego oka - 96 wirów
Czakra korony - 972 wiry

Każdy czakram związany jest z określonym gruczołem dokrewnym i głównym splotem nerwowym.


http://reiki-usui.pl/czakry.php
Podziel się
oceń
0
2


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

piątek, 24 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  32 226  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Archiwum

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 32226

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Favore.pl

Pytamy.pl